Kontakt: stavebnice(at)tipa.eu
V případě vašich dotazů kdykoli pište na uvedenou emailovou adresu.
Tipa, spol. s r.o.

Nové produkty:
stavebnice PT044
- Indikátor vybuzení s magickými oky
** více informací **

stavebnice PT074
- Multifunkční USB 2.0 HUB
** více informací **

stavebnice PT067K
- Infračervené dálkové ovládání (mini vysílač)
** více informací **

Audio spectrum analyzer... 8-mi pásmový indikátor vybuzení
PT041, stavebnice
Audio spectrum analyzer... 8-mi pasmový indikator vybuzeníZakoupili jste si stavebnici analogového spektrálního analyzátoru, neboli indikátoru vybuzení pro 8 frekvenčních pásem 64Hz až 8kHz. Při stavbě se můžete rozhodnout, zdali chcete použít indikaci pásovou (na obrázku) nebo bodovou (v daném okamžiku svítí pouze jedna dioda ze sloupce). Bodová indikace je až 10x úspornější na proudový odběr zařízení, pásová je naopak, zvláště v noci, efektnější.                                                         
Indikátor vybuzení
PT024, stavebnice
PT024S_maly.jpg Zakoupili jste si stavebnici jednoduchého indikátoru vybuzení, jímž lze indikovat signál o amplitudě 750mV až po 100V (např. 100V rozvody). Zapojení je i přes použití klasických součástek jednou z nejmenších konstrukcí tohoto druhu na trhu. Díky spojovacím bodům lze sestavit neomezené množstí indikátorů do kompaktního celku. Toho využívá i stereo verze stavebnice, PT024S. Můžete tak například kontrolovat i průběh několikastopého nahrávání nebo si vytvořit indikátor šestikanálového domácího kina. Zapojení dokáže indikovat také datové přenosy s frekvencí od 10Hz do 100MHz.
 
Indikátor vybuzení s magickými oky
PT044, stavebnice
PT044 - Indikátor vybuzení s magickými okyZakoupili jste si stavebnici PT044, stereo indikátor vybuzení s elektronkami EM84, přezdívanými „magická oka“, řadící se do úspěšné retro edice Stavebnic a modulů TIPA. Součástí zapojení je měnič pro napájení samotných elektronek, celé zařízení tak lze napájet stejnosměrným napětím 12 V. Indikátor obsahuje dva totožné zesilovací obvody, rozmístění součástek na plošném spoji je tak do jisté míry symetrické.
Plošný spoj je pouze pocínován a navrtán, byl speciálně navrhnut tak, aby designem odpovídal zapomenuté éře elektroniky.
Koncový mono DMOS zesilovač 100W s TDA7293
PT005, stavebnice
PT002B_maly.jpg
Zakoupili jste si stavebnici kvalitního Hi-Fi zesilovače pracujícího ve třídě AB. Díky svým malým rozměrům, ochranám proti zkratu na výstupu, přehřátí a možnosti připevnění přímo ke kovové skříni (nutno integrovaný obvod odizolovat, na jeho chladicí ploše je záporná větev napájecího napětí. Při spojení s uzemněným chladičem by došlo ke zkratu a destrukci obvodu) najde své využití jistě na mnoha místech. Proudové rázy do reproduktoru při zapnutí a vypnutí zesilovače jsou u použitého obvodu minimální. Hlavní předností TDA7293 oproti TDA7294 je možnost symetrického napájení až 50V, což se odrazí na vyšším výkonu. (U TDA 7294 se uvádí hudební výkon 100W, u TDA7293 je to 100W sinusový, přeloženo do srozumitelného jazyka, výkon tohoto zesilovače je o cca 1/3 vyšší než, je tomu u PT002B využívající obvod TDA7294.
 
Koncový mono DMOS zesilovač 100W s TDA7294
PT002, stavebnice

Zakoupili jste si stavebnici kvalitního Hi-Fi zesilovače pracujícího ve třídě AB. Díky svým malým rozměrům, ochranám proti zkratu na výstupu, přehřátí a možnosti připevnění přímo ke kovové skříni najde své využití jistě na mnoha místech. Ať už to je ozvučování koncertů či montáž do komba, například pro kytaru. Proudové rázy do reproduktoru při zapnutí a vypnutí zesilovače jsou u tohoto obvodu minimální. Pozor, zařízení pracuje s poměrně dost velkými proudy i napětími. Vyvarujte se dotykům napájecího napětí. Nechytejte stavebnici do obou rukou, je-li pod napětím. Naše společnost nezodpovídá za následky způsobené neodbornou manipulací. Užívání na vlastní riziko. Testováno 50h, z toho 5h při maximálním zatížení. Rizika zničení stavebnice jsou minimální, pokud napájecí napětí nezapojíte jinak, než je napsáno na DPS (plošném spoji). TATO STAVEBNICE SE JIŽ NEPRODÁVÁ, NÁHRADOU JE KONSTRUKČNĚ JEDNODUŠŠÍ A MODULOVĚ ZALOŽENÁ PT002B !

Koncový mono DMOS zesilovač 100W s TDA7294
PT002B, stavebnice
PT002B_maly.jpgZakoupili jste si stavebnici kvalitního Hi-Fi zesilovače pracujícího ve třídě AB. Díky svým malým rozměrům, ochranám proti zkratu na výstupu, přehřátí a možnosti připevnění přímo ke kovové skříni (nutno integrovaný obvod odizolovat, na jeho chladicí ploše je záporná větev napájecího napětí. Při spojení s uzemněným chladičem by došlo ke zkratu a destrukci obvodu) najde své využití jistě na mnoha místech. Proudové rázy do reproduktoru při zapnutí a vypnutí zesilovače jsou u použitého obvodu minimální.
 
 
 
Koncový stereo DMOS zesilovač 2x100W s TDA7293
PT006, stavebnice
PT003B_maly.jpgZakoupili jste si stavebnici kvalitního Hi-Fi zesilovače pracujícího ve třídě AB. Díky svým malým rozměrům, ochranám proti zkratu na výstupu, přehřátí a možnosti připevnění přímo ke kovové skříni (nutno integrovaný obvod odizolovat, na jeho chladicí ploše je záporná větev napájecího napětí. Při spojení s uzemněným chladičem by došlo ke zkratu a destrukci obvodu) najde své využití jistě na mnoha místech. Proudové rázy do reproduktoru při zapnutí a vypnutí zesilovače jsou u použitého obvodu minimální.
 
Koncový stereo DMOS zesilovač 2x100W s TDA7294
PT003, stavebnice
zesZakoupili jste si stavebnici kvalitního Hi-Fi zesilovače pracujícího ve třídě AB. Jde o stereofonní verzi, která nese označení PT003 (mono PT002). Zařízení je realizováno na oboustranném plošném spoji. Díky svým malým rozměrům, ochranám proti zkratu na výstupu, přehřátí a možnosti připevnění přímo ke kovové skříni najde své využití jistě na mnoha místech. Ať už to je ozvučování koncertů či montáž do komba, například pro kytaru. Tuto stavebnici je možno napájet už od 10 voltů, což umožňuje snadnější shánění dílů zdroje napětí. Proudové rázy do reproduktoru při zapnutí a vypnutí zesilovače jsou u tohoto obvodu minimální. Pozor, zařízení pracuje s poměrně dost velkými proudy i napětími. Vyvarujte se dotykům napájecího napětí. Nechytejte stavebnici do obou rukou, je-li pod napětím.Testováno 50h, z toho 5h při maximálním zatížení. Rizika zničení stavebnice jsou minimální, pokud napájecí napětí nezapojíte jinak, než je napsáno na DPS (plošném spoji). TATO STAVEBNICE SE JIŽ NEPRODÁVÁ, NÁHRADOU JE KONSTRUKČNĚ JEDNODUŠŠÍ PT003B !
Koncový stereo DMOS zesilovač 2x100W s TDA7294
PT003B, stavebnice
PT003B_maly.jpgZakoupili jste si stavebnici kvalitního Hi-Fi zesilovače pracujícího ve třídě AB. Díky svým malým rozměrům, ochranám proti zkratu na výstupu, přehřátí a možnosti připevnění přímo ke kovové skříni (nutno integrovaný obvod odizolovat, na jeho chladicí ploše je záporná větev napájecího napětí. Při spojení s uzemněným chladičem by došlo ke zkratu a destrukci obvodu) najde své využití jistě na mnoha místech. Proudové rázy do reproduktoru při zapnutí a vypnutí zesilovače jsou u použitého obvodu minimální.
 
Kytarový a mikrofonní korekční předzesilovač
PT007, stavebnice
nahledZakoupili jste si stavebnici PT007, která slouží pro předzesílení zvuku ze snímačů elektrické kytary, baskytary či mikrofonu. Tři potenciometry umožňují regulaci hlasitosti, basů a výšek. Celé zapojení neodebírá více než 15mA.
 
 
 
Miniaturní koncový stereo / mono zesilovač 10W s TDA2003V
PT026, stavebnice
Častokráte potřebujeme postavit levný, méně výkonný a tím i méně prostoru zabírající zesilovač. Přišli jsme se zajímavým řešením konstrukce zesilovače o výkonu max. 10W. Po stránce schématu žádný zázrak nečekejte. Jedná se o obyčejné, ale osvědčené katalogové zapojení TDA2003V. Zapojení lze napájet z 12V autobaterie, nabízí se tak možnosti použití jako autozesilovač, či pro nouzovou reprodukci v přírodě. K dostání monofonní verze PT026M a stereofonní PT026S. Stavebnice PT026L a PT026R lze propojit a vytvořit tak dvoukanálovou verzi identickou s PT026S.

 

Miniaturní zesilovač 1W mono s LM386
PT009, stavebnice
PT009_maly.jpg Zakoupili jste si stavebnici miniaturního zesilovače, který může posloužit pro zesíléní signálu z discmana do bedniček či jiným účelům. Svým výkonem se vyrovná bedničkám Genius, jež se pyšní výkonem 200W (samozřejmě nesmyslným). Stavebnice je nízkorozpočtová a neřadí se do standartní série společnosti Tipa. Proto je plošný spoj jen vyvrtán a nalakován, bez pocínování, nepájivé masky, potisku součástek. Zařízení je přesně šité na míru elektrotechnickým soutěžím, kdy je třeba něco levného a dobře otestovatelného.                                                         
Opožděné sepnutí reproduktorů
PT022, stavebnice
PT022_maly.jpgZakoupili jste si stavebnici umožňující opožděné sepnutí dvou reproduktorů či reprosoustav. Je navržena i s ohledem na možnou potřebu okamžitého odpojení reproduktorů při vypínání zesilovače. Maximální zatížení spínacích relé je 250V a 12A. Zapojení lze tedy využít pro zesilovače s výkonem do 400VA na jeden kanál. (V případě potřeby si můžete zapojit odolnější externí relé).
 
 

Plašič zvěře & sci-fi siréna – LEVNÁ EDICE
PT064, stavebnice

Zakoupili jste si stPT064 - Plašič zvěře & sci-fi siréna – LEVNÁ EDICEavebnici PT064, plašič zvěře a mnohotónovou sirénu se sci-fi módem, která má široké spektrum použití. Jak vyplývá z názvu, stavebnici lze použít k plašení zvěře, například hmyzu. Stejně tak ji lze použít ke generování různých tónů, jako třeba houkačky nebo sirény. Součástí stavebnice je i reproduktor.

Koupit kompletní stavebnici

Předzesilovač pro gramofon s magnetickou přenoskou
PT014, stavebnice
PT014_maly.jpgStavebnice PT014 je kompaktním řešením předzesílení signálu z dnešních i starších gramofonů vyšší kvalitativní třídy, které vlastní předzesilovač ve většině případů nemají zakomponován. Díky užití CINCH konektorů lze stavebnici po postavení jednoduše propojit s Vaší domácí audio sestavou (linkový vstup, vstup pro gramofon s krystalovou přenoskou). Při propojení se vstupem LINE-IN zvukové karty počítače může posloužit také k digitalizaci oblíbených gramofonových desek. Balení obsahuje všechny potřebné komponenty, včetně krabičky a baterií. Po oživení je tak možné předzesilovač uvést rovnou do běžného provozu.
 
Přepínač audio vstupů s izostaty
PT049, stavebnice
Přepínač audio vstupů s izostatyZakoupili jste si naši stavebnici z retro edice, která umožňuje přepínat jednotlivé vstupy audiosignálů až do dvou výstupů. Samotným srdcem konstrukce jsou legendární stavebnicové přepínače zvané izostaty, které fungují tak, že přepnutím jednoho přepínače (izostatu) se automaticky vyřadí doposud sepnutý přepínač. Takto je zajištěno, že nelze mít najednou zapnutých více vstupů, které by se mohly navzájem míchat (avšak při jisté zručnosti pochopitelně více přepínačů naráz sepnout lze). Jako vstup jsou použity konektory CINCH. Výstupními konektory jsou CINCH a 3,5mm stereo JACK pro možnost přepojení signálu do sluchátek.
 
Žárovkový indikátor vybuzení
PT013, stavebnice
PT013 - Žárovkový indikátor vybuzení
Zakoupili jste si stavebnici PT013, žárovkový indikátor vybuzení, řadící se do úspěšné retro edice stavebnic a modulů Tipa. Zapojení zcela vychází z LED indikátoru vybuzení PT024, pouze místo LED je osazen žárovkami. Při hledání podobného produktu ve světě jsme zjistili, že snad zatím nebyla žádná stavebnice indikující audiosignál osazena obyčejnými žárovkami. O důvod více, proč v době restrikcí a lobingu výrobců úsporných svítidel přijít s více jak ampérovým žroutem. Plošný spoj je pouze pocínován a navrtán, aby odpovídal designem zapomenuté éře elektroniky.