Kontakt: stavebnice(at)tipa.eu
V případě vašich dotazů kdykoli pište na uvedenou emailovou adresu.
Tipa, spol. s r.o.

Parametry:
Kód zapojení: PT009
- stavebniceAutor:
Richard Vacula
První série:
01.2006
Napájecí napětí:
4-12V
Proudový odběr:
250mA max.
Rozměry DPS:
22 x 19,5 mm
Vstupní impedance:
50kΩ
Zesílení
46dB
Zkreslení
0,2%; f=1kHz,
W=125mW
Výstupní výkon
max. 1W
Levná edice

PDF návod   
identický s přikládaným
Miniaturní zesilovač 1W mono s LM386
PT009, stavebnice
PT009_maly.jpg Zakoupili jste si stavebnici miniaturního zesilovače, který může posloužit pro zesíléní signálu z discmana do bedniček či jiným účelům. Svým výkonem se vyrovná bedničkám Genius, jež se pyšní výkonem 200W (samozřejmě nesmyslným). Stavebnice je nízkorozpočtová a neřadí se do standartní série společnosti Tipa. Proto je plošný spoj jen vyvrtán a nalakován, bez pocínování, nepájivé masky, potisku součástek. Zařízení je přesně šité na míru elektrotechnickým soutěžím, kdy je třeba něco levného a dobře otestovatelného.                                                         


Konstrukce a oživení:

Řiďte se pokyny na kartonu. Nezapomeňte připájet propojku dříve, než integrovaný obvod. Na GND připojíte černý drát patentky na 9V baterii, na Uc červený drát. IN je pro vstupující signál, mezi OUT a GND připojíte reproduktor, který ovšem není součástí stavebnice. Po důkladné kontrole a očištění spoje od kalafuny připojte na patentku 9V baterii (ta rovněž není součástí stavebnice).

Veškeré potřebné údaje naleznete přímo na obrázku s rozmístěním součástek. Rozpis součástek pro tuto miniaturu není nutný. Přejeme zdárnou stavbu.

 

PT009_schema.jpg

PT009_rozmnisteni.jpg